آیا تاکنون ثبت نام نکرده اید؟

سامانه داوری

تاریخ های مهم

مهلت ثبت نام95/7/1

آمار بازدید

کاربران آنلاین 5

بازدید روزانه 64

بازدید کل 24449

پوستر جشنواره

ششم مهرماه بزرگترین جشنواره انگور در تاکستان برگزار خواهد شد.

ششم مهرماه بزرگترین جشنواره انگور در تاکستان برگزار خواهد شد.

طاهرخانی  فرماندار تاکستان خبر داد؛

ششم مهرماه بزرگترین جشنواره انگور در تاکستان برگزار خواهد شد.

سیاوش طاهرخانی فرماندار تاکستان از برگزاری بزرگترین  جشنواره ملی انگور در مهرماه سال جاری همزمان با روز جهانی جهانگردی خبرداد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان تاکستان بزرگترین شهر تولید کننده انگور و کشمش در کشور است اظهار داشت : سنوات قبل جشنواره انگور در سطح استانی و شهرستانی در این منطقه برگزار میگردید ، امسال نیز در نظر داریم بزرگترین جشنواره انگور را با محوریت شهرستان تاکستان در سطح ملی برگزار نماییم .

طاهرخانی در ادامه خاطر نشان ساخت: شهرستان تاکستان با داشتن 25 هزار هکتار باغ با 75 نوع ارقام گوناگون تولید کننده ی 375 هزار تن انگور می باشد .همچنین تولید 70 هزار تن کشمش و داشتن اولین و بزرگترین ایستگاه ملی تحقیقات انگور کشور منجر به تبدیل این شهرستان به بزرگترین تولید کننده کشمش درکشور گردد.

نماینده عالی دولت در شهرستان تاکستان در ادامه به برنامه ریزی پیش بینی شده جهت برگزاری جشنواره ملی انگور اشاره و تصریح نمود : این جشنواره در تاریخ ششم مهرماه سال جاری با همکاری تمامی دستگاه های ذی ربط و شهرستانی هدف شکرگزاری از این نعمت خدادادی و معرفی و شناسائی آداب و رسوم مردم این منطقه در فصل

برداشت انگور و همچنین به منظور معرفی توانمندیها و پتانسیل های باغداران تاکستان در تولید محصولات با کیفیت و مرغوب ، با اجرای برنامه های متنوع برگزار خواهد شد.

سیاوش طاهرخانی در پایان ضمن دعوت از عموم مردم کشور جهت حضور در شهرستان تاکستان و دیدن این جشنواره،  از حمایت های دکتر همتی استاندار قزوین ، منتخبین استان در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ، مدیران کل ، روسای ادارات ،اساتید برجسته دانشگاه ،بازرگانان و صادرکنندگان و واحد های سورتینگ و بسته بندی کشمش و شرکت های تعاونی باغداران در ایجاد بسترهای مناسب جهت برگزاری این جشنواره تقدیر و تشکر نمود.

شایان ذکر است دبیرخانه جشنواره ملی انگور تاکستان در محل فرمانداری این شهرستان مستقر و علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات و اخبار با شماره تلفن  35226802-028 تماس حاصل نموده و یا به آدرس اینترنتی www.tiau.ac.ir لینک جشنواره ملی انگور تاکستان مراجعه فرمایند.

 

           

 

تاریخ ثبت خبر: 95/6/14

تا جشنواره

0

تا جشنواره

حامیان مالی

به پرداخت ملت